Abu Ghusun Wreck

Dno: je piesočnaté, leží hneď vedľa koralového útesu

Vrak: zadná časť zachovalá, dá sa tu penetrovať do menších miestností. Predná časť je zdemolovaná, tu nájdeme množstvo živočíchov.Potopila sa v roku 1995 kvôli požiaru. Viezla podľa informácií umelú hmotu.

Hĺbka: 2-15 m

Dĺžka vraku v pôvodnom stave: asi 65 m

Ryby: crocodile fish, rôzne iné druhy, je ich tu dosť

Prúdy: slabé alebo žiadne

Viditeľnosť: okolo 20 m

Poznámka: zadná časť vraku pokope, sú tu miestnosti, do ktorých možno vplávať. Oplatí sa potápať aj pri troskách, tam je bohatý život.

Vrak Ghiannis D

Vrak sa potopil v apríli roku 1983, viezol podľa niektorých drevo, podľa iných zas káble. Potopil sa preto, že narazil plnou rýchlosťou do útesu, ktorý je dobre vyznačený. 6 týždňov vrak ešte visel na útese, preto sa posádka stihla zachrániť. Neskôr kvôli vlnám a prúdom sa vrak zrútil vedľa útesu. Predná časť leží na ľavoboku. Zadná časť je zachovalá v dobrom stave. Komín je naklonený o 45 stupňov doľava.

Dĺžka vraku: 100 m

Minimálna hĺbka: 10 m

Maximálna hĺbka: 27 m

Šírka vraku: 16 m

Dno: piesočnaté, leží neďaleko koralového útesu.

Viditeľnosť: 20-25 m

Ryby: hlavne v prednej časti vraku je veľa rýb.

Poznámka: Dá sa aj vplávať do zadnej časti vraku, kde môžeme nájsť rôzne miestnosti, motor, wc a pod.

VRAK CARNATIC

Bol to vlastne hybrid (mal aj pohon na paru, ale mal takisto aj stožiare a plachty). Dokázal vyprodukovať asi 2500 konských síl. Stožiare boli asi 40 m vysoké. Na palube viezol nejaké poštové zásielky, 20-30 kilogramové medené zliatiny a v trezore 40 000 zlatých funtšterlingov (libru) v dnešnej dobe v prepočte niekoľko miliónov €. Ďalej mal na palube aj londýnsku sódovú vodu vo fľašiach. Podľa určitých zdrojov na plaube bolo 40 ľudí a iní tvrdia, že ich tam bolo aj 230. V septembri roku 1869 uvideli útes. Kapitán nariadil spätný chod a vytočenie doľava. Ľoď však narazila na nejaký koralový výčnelok. Tu kapitán len určitú časť nákladu vyložil, aby odľahčil ľoď. Neskôr do Carnaticu začala pretekať voda,ale posádka sa pripravila,že na ľodi musí stráviť ešte jednu noc. 14. septembra voda vnikla aj do časti kde bol parný kotol a zničila ho. Vtedy sa začalo s evakuáciou posádky. Zahynulo tu 27 členov. Zadná časť ľode klesla ku dnu, predok ešte bol stále nad vodou. Až neskôr pri orkáne sa aj predná časť dostala na dno. Leží na ľavoboku.

Dĺžka vraku: 90 m

Minimálna hĺbka: 20 m

Maximálna hĺbka: 26 m

Dno: piesočnaté, blízko útesu

Ryby: rôzne druhy rýb, takisto aj korytnačky,…

Viditeľnosť: 20-25 m

Poznámka: dá sa preniknúť aj do skladových priestorov (len pre pokročilých a skúsených).