LOKALITA LOM ZAKRZÓWEK (KRAKOV)

Táto lokalita sa nachádza asi 420 km od Dunajskej Stredy. Tiež sa ide na smer Žilina, Čadca a potom smer Katowice a Kraków po diaľnici. Platí sa tu za diaľnicu asi 4,50 € na jeden smer. Jazero je na okraji mesta asi 7 km od centra. Za vstup sa platí 30 zloty/osobu a deň. Pri vode sú altánky, s niekoľkými vstupmi do vody. Je tu dosť veľa miesta na vybalenie si vecí.

Dno: skalnaté steny, plné stromov, atrakcií (lietadlá, autobus, trabant, obrovská drevená bárka, policajné autá, počítač, …)

Max. hĺbka: 31 m

Vhodnosť: aj pre začiatočníkov,ale hlbšie časti pre pokročilých alebo nitroxových potápačov.

Viditeľnosť: 3-15 m (závisí od počtu potápačov a obdobia,ale zvyčajne napriemerná)

Ryby: plotice, šťuka, jeseter, jalec, …

Prístup k vode: po ceste, ktorá vedie až pod vodu, je tu niekoľko vstupov, na pravej strane lomu je aj rebrík.

LOKALITA LOM GRÓDEK (JAWORZNO)

Táto lokalita sa nachádza asi 370 km od Dunajskej Stredy. Vyberieme sa na diaľnicu na Sereď , odtiaľ ideme až do Žiliny, potom Čadca,  smer Mosty u Jablunkova, Třinec (v Čechách) v Poľsku Cieszyn, Bielsko-Biala, Tychy a Jaworzno. Lom sa nachádza na kraji mesta. Jazero je podlhovasté, na šírku nie je moc veľké. Plnia tu aj fľaše za 20 Zloty (15 L fľaše), je tu aj možnosť ubytovania v karavanoch,ale len od 1.5., cena za karavan je 300 Zloty (čiže cca 75 €) pre 6 ľudí. Platí sa tu aj za vstup či je to potápač alebo nie 28-30 Zloty/osoba.

Dno: je skalnaté, pokryté jemným sedimentom, nájdeme tu atrakcie bágrov (obrovských), lieatadlo AN-2, staré BMW, nejaké trafo stanice, čerpadlá, rúry, búdky, jedno potrubie, cez ktoré sa dá preplávať,…

Max. hĺbka: 18 m

Vhodnosť: aj pre začiatočníkov

Viditeľnosť: je kolísavá, samozrejme to závisí na ročnom období a počte potápačov, býva od 1-15 m

Ryby: videli sme hlavne Ostrieže aj dosť veľké, Jeseter, ževraj aj albín tu je, plotice, Šťuka

Prístup k vode: veľmi dobrý, sú tu plošiny, cez ktoré sa dá vliezť do vody aj po rebríku, alebo skočiť.