LOKALITA KŐBÁNYA BUDAPEST

Táto lokalita sa nachádza asi 165 km od Dunajskej Stredy v Budapešti. Je to stará baňa, ktorá sa využívala pri obnove Budapešti po záplavách. Boli z tejto bani vybudované pivovary, Citadella, Halászbástya, ževraj aj parlament a pod. V dnešnej dobe sa tu konávajú aj preteky cyklistov, pretože sú tu chodby dlhé celkovo okolo 30-35 km. Len niektoré časti sú pod vodou. Dá sa sem vojsť aj autom, no nie úplne všade k miestu potápania. V týchto chodbách býva teplota okolo 5-10 C, podľa obdobia, teplota vody tú býva v niektorých miestach vždy (aj v zime) 12-13 C a na jednom mieste býva 9 C.

Dno: na dne je sediment, ktorý možno ľahko rozvíriť.

Max. hĺbka: pod vodnou hladinou je na niektorých miestach asi 40 m

Vhodnosť: niektoré miesta vhodné aj pre potápačov AOWD, ale uzavreté priestory na iných miestach vyžadujú kurz Cave diver, prípadne technical diver alebo Technical wreck diver.

Viditeľnosť: býva asi 20-40 m

Ryby: samozrejme žiadne

Prístup k vode: všade veľmi dobrý, väčšinou po schodoch

LOKALITA HEGYESHALOM

Táto lokalita sa nachádza asi 85 km od DS. Vyberieme sa na smer Gabčíkovo, smer na Čuňovo vodné dielo, zas až kým sa nedostaneme ku križovatke v tvare T. Tam pôjdeme smerom na bývalé hranice, prejdeme cez ne, pokračujeme stále rovno po hlavnej. Dostaneme sa do obce Bezenye, v obci je odbočka smerom doprava na Hegyeshalom. Keď sa dostaneme do obce Hegyeshalom, bude jedna križovatka pri kostole, tam pôjdeme buď  rovno alebo kratšie je to doľava. (viď mapa) Sú tu dve potápačské základne a to na Z brehu majú potápači z Győru základňu (www.gyoribuvarse.hu) treba sa tu s niekym skontaktovať alebo druhá základňa je na V brehu jazera kde bol kedysi dopravník, tu majú pozemok potápači z Deepexu (www.deepex.hu) tu sa platí na jeden deň potápania 8 eur a na rok je 27 eur. Majú tu atrakcie vo vode a to čln, vrak auta, pozostatky z dopravníka, surf, rúru, požiarnický príves a pod.

Dno: tvoria veľké kamene, hlavne pri kraji, postupne s hĺbkou sa tvorí sediment. Rastliny sú na niektorých miestach, hlavne pri kraji.

Max. hĺbka: 35 niekde 38 m

Vhodnosť: skôr pre pokročilých, technických alebo nitroxových potápačov. Ale pri atrakciách aj začiatočníci.

Viditeľnosť: Je to striedavé, väčšinou sa hĺbkou zlepšovala, ale nie je to pravidlo. Býva tu od 1-8 m.

Ryby: Sumec, Úhor, Kapor, Karas, Šťuka, Ostriež, …

Prístup k vode: Veľmi dobrý, pretože je tu štrk a mierne klesajúci breh.

LOKALITA DOROG

Táto lokalita sa nachádza asi 110 km od Dunajskej Stredy. Vyberieme sa na smer Komárno. Prejdeme do maďarského Komáromu, cez kruhový objazd pôjdeme doľava smer Esztergom. Toto jazero je mimo sezóny uzatvorené, ale po dohode nám otvoria. Minimálny počet ľudí 4. Cena je 1200 Ft/deň/osoba. (to bolo v roku 2007)

Dno: nie je moc zarastené, pokryté sedimentom, ktorý sa ľahko rozvíri. Sú tu atrakcie- plošiny, stromček, niečo ako železné preliezky, pyramídy, vaňa, nádrž a pod.

Max. hĺbka: cca 12 m

Vhodnosť: aj pre začiatočníkov

Viditeľnosť: len v zimných mesiacoch je celkom schopná okolo 4-5 m, cez leto veľmi slabá.

Ryby: Sumec, Zubáč, Ostriež, Kapor, Karas, …

Prístup k vode: pri základni veľmi dobrý prístup.